Eliteserien
Hjem › Lag › Tromso
Tromso

Tromso: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1920 · Romssa Arena

Tromso: turneringer i 2026

Eliteserien5. plass, 40 poengNeste: Viking · søn. 25.10. · 14:30
Europa Leaguekvalifiseringsrunde 2
Conference LeaguePlayoff round
NM-cupenåttedelsfinale
Atlantic CupGroup Stage

Tromso: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30Viking–Tromso
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 19:15Valerenga–Tromso
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 14:30Tromso–Bodo/Glimt
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 21.11. · 14:00Tromso–Viking
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 17:00Sandefjord–Tromso
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Tromso: siste resultater

Form i serienUUVTT
18.10.26Tromso1–1KFUM Oslo
Eliteserien
11.10.26Fredrikstad1–1Tromso
Eliteserien
20.9.26Tromso3–2Ham-Kam
Eliteserien
12.9.26Rosenborg5–3Tromso
Eliteserien
6.9.26Kristiansund BK2–0Tromso
Eliteserien
30.8.26Tromso0–0Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
27.8.26Brighton4–0Tromso
Conference League
20.8.26Tromso0–0Brighton
Conference League

Tromso: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30Viking–Tromso
Eliteserien
søn. 1.11. · 19:15Valerenga–Tromso
Eliteserien
søn. 8.11. · 14:30Tromso–Bodo/Glimt
Eliteserien
lør. 21.11. · 14:00Tromso–Viking
Eliteserien
søn. 29.11. · 17:00Sandefjord–Tromso
Eliteserien
søn. 6.12. · 17:00Tromso–Start
Eliteserien
søn. 13.12. · 17:00Lillestrom–Tromso
Eliteserien
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Tromso1–1KFUM Oslo
Eliteserien
11.10.26Fredrikstad1–1Tromso
Eliteserien
20.9.26Tromso3–2Ham-Kam
Eliteserien
12.9.26Rosenborg5–3Tromso
Eliteserien
6.9.26Kristiansund BK2–0Tromso
Eliteserien
30.8.26Tromso0–0Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
27.8.26Brighton4–0Tromso
Conference League
20.8.26Tromso0–0Brighton
Conference League
16.8.26Molde3–2Tromso
Eliteserien
13.8.26Tromso2–1CFR 1907 Cluj
Conference League
6.8.26CFR 1907 Cluj0–5Tromso
Conference League
2.8.26Aalesund2–6Tromso
Eliteserien
30.7.26Hradec Králové3–1Tromso
Europa League
23.7.26Tromso0–1Hradec Králové
Europa League
18.7.26Ham-Kam1–4Tromso
Eliteserien
11.7.26Tromso4–0Valerenga
Eliteserien
29.5.26KFUM Oslo0–0Tromso
Eliteserien
25.5.26Tromso1–1Aalesund
Eliteserien
16.5.26Bodo/Glimt5–0Tromso
Eliteserien
10.5.26Tromso2–0Molde
Eliteserien
3.5.26Start1–1Tromso
Eliteserien
29.4.26Tromso0–5Brann
Eliteserien
26.4.26Tromso3–1Sandefjord
Eliteserien
19.4.26Sarpsborg 08 FF0–1Tromso
Eliteserien
15.4.26Tromso0–0Lillestrom
Eliteserien
11.4.26Tromso2–0Kristiansund BK
Eliteserien
6.4.26Tromso2–0Rosenborg
Eliteserien
22.3.26Brann1–2Tromso
Eliteserien
15.3.26Tromso4–0Fredrikstad
Eliteserien
7.3.26KFUM Oslo2–1Tromso
NM-cupen
30.1.26Tromso1–0Mjallby AIF
Atlantic Cup
25.1.26Randers FC3–2Tromso
Atlantic Cup
24.9.25Tromso2–1Kristiansund BK
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Tromso: skader og fravær

Disse spillerne er ute i neste kamp.

  • L. Hienrødt kort
  • S. Prestmoskade
  • M. Tonnessenskade
  • V. Erlienskade

Tromso på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
3Molde2312-4-752:3540VUTVV
4Rosenborg2412-4-846:3140VVUVV
5Tromso2311-7-542:3140UUVTT
6Lillestrom2311-3-932:3136VUTVV
7Brann239-2-1240:3729TTVTT

Tromso: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp1,8
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 1,9
Kamper uten baklengsmål9
Kamper uten scoring6

Kort

Gule kort33
Gule kort per kamp1,4
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

5-3-2 (22×) · 3-5-2 (1×)

Tromso: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. Hjertø-DahlM141202723013107,16
T. GuddalF1513500170207,16
V. SkjærvikF1814771192107,07
R. JenssenM2219101874106,99
H. LarsenA2317001045528306,97
Ieltsin CamõesA4852033006,94
D. EdvardssonM22188313114506,94
I. VådebuF2216701063106,87
L. CornicF151289021612306,70
A. WarnerydF201671442814216,68
M. BjørloM53471041106,64
T. Nyhammer20953632012206,61
V. ErlienA51491011106,61
A. KintehF95950052006,58
V. OsujiF51950011206,50
L. HienF64930031116,38
N. HristovA2130000006,20
D. BrautA1753221147006,00
S. InnværM178921165305,95
L. Olden LarsenA23134411249205,61
J. GrundtM81070033005,54
M. TønnessenF62820000104,81
I. DahlqvistM52210132004,44
C. ØyvannF2730000004,36
M. JattaF21350000103,11
J. Solstad-NøisM240000002,30
Viktor EkblomA1200000002,15
J. HusebøF3310010002,05
M. MikkelsenM350000000,71
Nicolai Arun Jacobsen110000000,00

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Tromso: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Tromso: overganger

Inn

  • V. ErlienValladolid · fri spiller1.9.26
  • M. JattaOsters IF · overgang1.9.26
  • M. BjørloKonyaspor · fri spiller31.8.26
  • V. OsujiClub Brugge KV · fri spiller18.8.26
  • L. HienDjurgardens IF · lån4.8.26
  • C. ØyvannMolde · overgang13.7.26
  • I. DahlqvistFC BW Linz · overgang13.7.26
  • Jakob SoltunHarstad · fri spiller30.6.26

Ut

  • A. Evensen-JensenUlfstind · fri spiller7.9.26
  • A. SarrRaufoss · lån1.9.26
  • Viktor EkblomOrgryte IS · lån30.8.26
  • L. CornicBrann · overgang27.8.26
  • F. ChristensenHobro · fri spiller24.8.26
  • J. Hjertø-DahlHull City · overgang7.8.26
  • A. KintehAl-Ahli Jeddah · overgang21.7.26
  • J. HusebøStart · overgang30.6.26

Tromso: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1920
StadionRomssa Arena
Kapasitet8 585
Underlagkunstgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering5. · 40 poeng

Tromso: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Tromso?

Hjemmebanen til Tromso er Romssa Arena i Tromsø, med plass til 8 585 tilskuere.

Hvilken plass har Tromso på tabellen?

I Eliteserien ligger Tromso på 5. plass, med 40 poeng på 23 kamper (11 seirer, 7 uavgjorte, 5 tap).

Når er neste kamp for Tromso?

Det neste oppgjøret er Viking – Tromso (Eliteserien), søn. 25.10. · 14:30.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Tromso?

Forrige seriekamp, 18.10.26: Tromso 1–1 KFUM Oslo.

Hvem har scoret flest mål for Tromso?

H. Larsen er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 11 mål.

Tromso: tips, tabell og terminliste

Tromso (Norge) spiller i disse turneringene denne sesongen: Eliteserien, Europa League, Conference League, NM-cupen, Atlantic Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.