Eliteserien
Hjem › Lag › Sarpsborg 08 FF
Sarpsborg 08 FF

Sarpsborg 08 FF: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1928 · Sarpsborg Stadion

Sarpsborg 08 FF: turneringer i 2026

Sarpsborg 08 FF: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Sarpsborg 08 FF–AalesundEliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 17:00Sarpsborg 08 FF–Kristiansund BK
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 17:00Ham-Kam–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 19:15Sarpsborg 08 FF–Lillestrom
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 17:00Start–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Sarpsborg 08 FF: siste resultater

Form i serienTVTUU
18.10.26Sarpsborg 08 FF0–3Rosenborg
Eliteserien
11.10.26Aalesund2–4Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
18.9.26Sarpsborg 08 FF1–3KFUM Oslo
Eliteserien
13.9.26Fredrikstad1–1Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
6.9.26Sarpsborg 08 FF2–2Valerenga
Eliteserien
30.8.26Tromso0–0Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
16.8.26Sarpsborg 08 FF1–2Sandefjord
Eliteserien
8.8.26Viking2–1Sarpsborg 08 FF
Eliteserien

Sarpsborg 08 FF: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Sarpsborg 08 FF–Aalesund
Eliteserien
søn. 1.11. · 17:00Sarpsborg 08 FF–Kristiansund BK
Eliteserien
søn. 8.11. · 17:00Ham-Kam–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
søn. 22.11. · 19:15Sarpsborg 08 FF–Lillestrom
Eliteserien
søn. 29.11. · 17:00Start–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
søn. 6.12. · 14:30Sarpsborg 08 FF–Brann
Eliteserien
søn. 13.12. · 17:00Bodo/Glimt–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Sarpsborg 08 FF0–3Rosenborg
Eliteserien
11.10.26Aalesund2–4Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
18.9.26Sarpsborg 08 FF1–3KFUM Oslo
Eliteserien
13.9.26Fredrikstad1–1Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
6.9.26Sarpsborg 08 FF2–2Valerenga
Eliteserien
30.8.26Tromso0–0Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
16.8.26Sarpsborg 08 FF1–2Sandefjord
Eliteserien
8.8.26Viking2–1Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
2.8.26Molde3–3Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
26.7.26Sarpsborg 08 FF1–0Ham-Kam
Eliteserien
18.7.26Kristiansund BK0–0Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
12.7.26Sarpsborg 08 FF1–0Viking
Eliteserien
29.5.26Brann1–2Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
25.5.26Sarpsborg 08 FF2–1Molde
Eliteserien
16.5.26Valerenga3–2Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
9.5.26Sarpsborg 08 FF2–1Fredrikstad
Eliteserien
3.5.26Lillestrom4–0Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
26.4.26KFUM Oslo1–0Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
19.4.26Sarpsborg 08 FF0–1Tromso
Eliteserien
15.4.26Sarpsborg 08 FF1–1Bodo/Glimt
Eliteserien
12.4.26Rosenborg2–1Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
6.4.26Sarpsborg 08 FF1–1Start
Eliteserien
22.3.26Sandefjord0–2Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
8.3.26Fredrikstad2–1Sarpsborg 08 FF
NM-cupen
24.9.25Kjelsås4–4Sarpsborg 08 FF
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sarpsborg 08 FF: skader og fravær

Disse spillerne er ute i neste kamp.

  • F. Carstensenskade
  • M. Opokuankelskade

Sarpsborg 08 FF på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
9Fredrikstad238-5-1028:3629TUUUT
10KFUM Oslo238-5-1028:3729UVVVT
11Sarpsborg 08 FF237-7-928:3428TVTUU
12Ham-Kam247-5-1233:5126TTVTT
13Sandefjord236-6-1122:3024TUVTU

Sarpsborg 08 FF: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp1,2
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn1,1 / 1,4
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 1,6
Kamper uten baklengsmål5
Kamper uten scoring6

Kort

Gule kort32
Gule kort per kamp1,4
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (14×) · 4-2-3-1 (7×) · 4-1-4-1 (1×)

Sarpsborg 08 FF: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. SherM21160410126207,25
B. UtvikF22198001186607,05
S. ChristiansenM21166112206306,97
O. SkarsemM117072084106,96
S. SørliM231949543217106,92
S. RostedF97000075106,91
A. NibeA23156930157006,89
C. NiyukuriF2213832475206,87
A. HiimF2318961084206,86
M. ØdegaardF93470000106,84
Nikolai SkusethF2240000006,75
V. HalvorsenM23129232106006,73
J. Inge BergetA81720030106,70
E. WichneF206991052106,68
N. WilliamsM2194212187006,67
M. KochF94900041206,67
D. KarlsbakkA232032703822306,62
M. OpokuM83060192006,60
P. ReinhardsenF72580061106,57
Bop GueyeM111430022006,53
M. Svenningsen GronnM2200000006,50
Camil Mmaee NwamebenM4490010006,22
M. LodeF106720011005,98

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Sarpsborg 08 FF: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sarpsborg 08 FF: overganger

Inn

  • J. PrytsStart · lån13.8.26
  • M. Haheim-ElveseterEgersund · retur fra lån22.7.26
  • O. SkarsemCSKA Sofia · fri spiller15.7.26
  • M. LodeBK Hacken · fri spiller14.7.26
  • H. TangenNotts County · retur fra lån29.6.26
  • Szymon RoguskiCagliari · retur fra lån29.6.26
  • N. SkusethKristiansund BK · retur fra lån23.5.26
  • C. KouakouQarabag · overgang12.3.26

Ut

  • M. Svenningsen GronnStrommen · lån9.9.26
  • J. Inge BergetBerget Jo Inge · fri spiller31.8.26
  • M. KochBengaluru · fri spiller26.8.26
  • H. TangenVendsyssel FF · lån15.8.26
  • C. ErikssonFC Nordsjaelland · overgang13.8.26
  • Mohanad JeahzeAl Quwa Al Jawiya · fri spiller12.8.26
  • M. ØdegaardOdegaard Magnar · la opp26.7.26
  • M. Haheim-Elveseterhodd · lån23.7.26

Sarpsborg 08 FF: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1928
StadionSarpsborg Stadion
Kapasitet8 022
Underlagkunstgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering11. · 28 poeng

Sarpsborg 08 FF: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Sarpsborg 08 FF?

Hjemmebanen til Sarpsborg 08 FF er Sarpsborg Stadion i Sarpsborg, med plass til 8 022 tilskuere.

Hvilken plass har Sarpsborg 08 FF på tabellen?

I Eliteserien ligger Sarpsborg 08 FF på 11. plass, med 28 poeng på 23 kamper (7 seirer, 7 uavgjorte, 9 tap).

Når er neste kamp for Sarpsborg 08 FF?

Det neste oppgjøret er Sarpsborg 08 FF – Aalesund (Eliteserien), søn. 25.10. · 17:00.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Sarpsborg 08 FF?

Forrige seriekamp, 18.10.26: Sarpsborg 08 FF 0–3 Rosenborg.

Hvem har scoret flest mål for Sarpsborg 08 FF?

D. Karlsbakk er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 7 mål.

Sarpsborg 08 FF: tips, tabell og terminliste

Denne siden gir en oversikt over Sarpsborg 08 FF (Norge) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Eliteserien, NM-cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.