Eliteserien
Hjem › Lag › Rosenborg
Rosenborg

Rosenborg: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1917 · Lerkendal Stadion

Rosenborg: turneringer i 2026

Rosenborg: kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Fredrikstad–Rosenborg
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 18:00Rosenborg–Start
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 17:00Aalesund–Rosenborg
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 28.11. · 18:00Rosenborg–Molde
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 5.12. · 18:00Valerenga–Rosenborg
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Rosenborg: siste resultater

Form i serienVVUVV
24.10.26Ham-Kam0–3Rosenborg
Eliteserien
18.10.26Sarpsborg 08 FF0–3Rosenborg
Eliteserien
10.10.26Rosenborg1–1Sandefjord
Eliteserien
19.9.26Kristiansund BK1–3Rosenborg
Eliteserien
12.9.26Rosenborg5–3Tromso
Eliteserien
5.9.26Rosenborg4–0Ham-Kam
Eliteserien
30.8.26Bodo/Glimt4–2Rosenborg
Eliteserien
14.8.26Rosenborg2–1Viking
Eliteserien

Rosenborg: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Fredrikstad–Rosenborg
Eliteserien
lør. 7.11. · 18:00Rosenborg–Start
Eliteserien
søn. 22.11. · 17:00Aalesund–Rosenborg
Eliteserien
lør. 28.11. · 18:00Rosenborg–Molde
Eliteserien
lør. 5.12. · 18:00Valerenga–Rosenborg
Eliteserien
søn. 13.12. · 17:00Rosenborg–KFUM Oslo
Eliteserien
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Ham-Kam0–3Rosenborg
Eliteserien
18.10.26Sarpsborg 08 FF0–3Rosenborg
Eliteserien
10.10.26Rosenborg1–1Sandefjord
Eliteserien
19.9.26Kristiansund BK1–3Rosenborg
Eliteserien
12.9.26Rosenborg5–3Tromso
Eliteserien
5.9.26Rosenborg4–0Ham-Kam
Eliteserien
30.8.26Bodo/Glimt4–2Rosenborg
Eliteserien
14.8.26Rosenborg2–1Viking
Eliteserien
9.8.26Lillestrom0–2Rosenborg
Eliteserien
2.8.26Brann3–2Rosenborg
Eliteserien
27.7.26Rosenborg4–0Fredrikstad
Eliteserien
18.7.26Start0–3Rosenborg
Eliteserien
12.7.26Rosenborg3–0Kristiansund BK
Eliteserien
29.5.26Rosenborg2–2Bodo/Glimt
Eliteserien
25.5.26KFUM Oslo2–0Rosenborg
Eliteserien
16.5.26Rosenborg2–3Aalesund
Eliteserien
10.5.26Rosenborg2–0Lillestrom
Eliteserien
1.5.26Viking3–0Rosenborg
Eliteserien
25.4.26Rosenborg1–1Brann
Eliteserien
18.4.26Sandefjord0–0Rosenborg
Eliteserien
12.4.26Rosenborg2–1Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
6.4.26Tromso2–0Rosenborg
Eliteserien
22.3.26Rosenborg0–2Valerenga
Eliteserien
14.3.26Molde2–0Rosenborg
Eliteserien
8.3.26Bryne4–2Rosenborg
NM-cupen
2.2.26Rosenborg0–1IFK Goteborg
Atlantic Cup
30.1.26Randers FC1–0Rosenborg
Atlantic Cup
24.9.25Haugesund1–4Rosenborg
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Rosenborg: skader og fravær

Meldt fravær i siste kamp (24.10.26): disse spillerne var ikke med.

  • J. Bakkeskade
  • E. Slordalfotskade
  • H. Voldenskade

Rosenborg på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
2Bodo/Glimt2418-2-458:2156TVVTV
3Molde2312-4-752:3540VUTVV
4Rosenborg2412-4-846:3140VVUVV
5Tromso2311-7-542:3140UUVTT
6Lillestrom2311-3-932:3136VUTVV

Rosenborg: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp1,9
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn2,3 / 1,2
Borte: scoret / sluppet inn1,5 / 1,4
Kamper uten baklengsmål9
Kamper uten scoring6

Kort

Gule kort46
Gule kort per kamp1,9
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (17×) · 4-1-4-1 (3×) · 4-2-3-1 (2×)

Rosenborg: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
O. SelnæsM2014991851307,51
E. CeïdeM241997664022207,42
Amin ChiakhaA2218591435326407,13
T. NemčíkF2017790040407,01
J. SvenssonM169011162306,98
M. BomholtM231955252614306,96
M. CeïdeF1614270021106,91
A. PereiraF191170212211206,86
S. NordliM15787402010206,83
N. SahsahA1777050177006,74
S. VäänänenM84460010006,70
H. RøstenF86750010106,70
M. KjøløM62480031106,69
A. WitryF19121921167406,67
I. FossumM1586331117006,51
J. BakkeM82770000006,51
T. SolheimF178420111206,46
M. SoboczynskiA41100051106,38
D. ĎurišM1677610124306,31
J. MortensenF166281033206,06
D. IslamovićA1355020136106,04
J. Reitan-SundeA91360033205,91
H. VoldenF63370010005,86
M. MampassiF41350000005,18

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Rosenborg: stall

Keepere

1L. WahlstedtNasjonalitetSverigeAlder26 årHøyde190 cmVekt80 kg
12R. SandbergNasjonalitetNorgeAlder24 år
David AmdamAlder17 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Rosenborg: overganger

Inn

  • M. KjøløTwente · overgang30.8.26
  • M. MampassiLokomotiv · fri spiller6.8.26
  • U. Yttergård JenssenLillestrom · retur fra lån21.7.26
  • I. ThorvaldssonLyngby · retur fra lån29.6.26
  • I. HolmenLevanger · retur fra lån29.6.26
  • M. HolteNorrby IF · retur fra lån29.6.26
  • J. BakkeStromsgodset · overgang15.2.26
  • M. BomholtAalborg · overgang30.1.26

Ut

  • H. RøstenKFUM Oslo · overgang11.8.26
  • M. HolteLevanger · lån29.7.26
  • U. Yttergård JenssenOdense · overgang22.7.26
  • S. VäänänenKarlsruher SC · overgang21.7.26
  • I. HolmenLevanger · lån9.4.26
  • M. HolteNorrby IF · lån24.3.26
  • U. Yttergård JenssenLillestrom · lån3.3.26
  • E. ReitanStart · fri spiller19.2.26

Rosenborg: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1917
StadionLerkendal Stadion
Kapasitet21 850
Underlagnaturgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering4. · 40 poeng

Rosenborg: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Rosenborg?

Hjemmebanen til Rosenborg er Lerkendal Stadion i Trondheim, med plass til 21 850 tilskuere.

Hvilken plass har Rosenborg på tabellen?

I Eliteserien ligger Rosenborg på 4. plass, med 40 poeng på 24 kamper (12 seirer, 4 uavgjorte, 8 tap).

Når er neste kamp for Rosenborg?

Det neste oppgjøret er Fredrikstad – Rosenborg (Eliteserien), lør. 31.10. · 16:00.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Rosenborg?

Forrige seriekamp, 24.10.26: Ham-Kam 0–3 Rosenborg.

Hvem har scoret flest mål for Rosenborg?

Amin Chiakha er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 14 mål.

Rosenborg: tips, tabell og terminliste

Rosenborg (Norge) spiller i disse turneringene denne sesongen: Eliteserien, NM-cupen, Atlantic Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.