Eliteserien
Hjem › Lag › Start
Start

Start: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1905 · Sparebanken Sør Arena

Start: turneringer i 2026

Start: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Start–SandefjordEliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 17:00Start–Lillestrom
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 18:00Rosenborg–Start
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 21.11. · 18:00Valerenga–Start
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 17:00Start–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Start: siste resultater

Form i serienTTTVT
18.10.26Molde6–1Start
Eliteserien
11.10.26Start2–4Ham-Kam
Eliteserien
20.9.26Sandefjord3–0Start
Eliteserien
13.9.26Start2–0Brann
Eliteserien
4.9.26Aalesund2–0Start
Eliteserien
30.8.26Start4–1KFUM Oslo
Eliteserien
8.8.26Start0–1Fredrikstad
Eliteserien
1.8.26Start0–3Viking
Eliteserien

Start: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Start–Sandefjord
Eliteserien
søn. 1.11. · 17:00Start–Lillestrom
Eliteserien
lør. 7.11. · 18:00Rosenborg–Start
Eliteserien
lør. 21.11. · 18:00Valerenga–Start
Eliteserien
søn. 29.11. · 17:00Start–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
søn. 6.12. · 17:00Tromso–Start
Eliteserien
søn. 13.12. · 17:00Start–Kristiansund BK
Eliteserien
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Molde6–1Start
Eliteserien
11.10.26Start2–4Ham-Kam
Eliteserien
20.9.26Sandefjord3–0Start
Eliteserien
13.9.26Start2–0Brann
Eliteserien
4.9.26Aalesund2–0Start
Eliteserien
30.8.26Start4–1KFUM Oslo
Eliteserien
8.8.26Start0–1Fredrikstad
Eliteserien
1.8.26Start0–3Viking
Eliteserien
25.7.26Kristiansund BK1–2Start
Eliteserien
18.7.26Start0–3Rosenborg
Eliteserien
12.7.26Brann2–1Start
Eliteserien
29.5.26Fredrikstad2–1Start
Eliteserien
25.5.26Start2–0Valerenga
Eliteserien
20.5.26Start1–4Bodo/Glimt
Eliteserien
16.5.26Viking6–3Start
Eliteserien
3.5.26Start1–1Tromso
Eliteserien
30.4.26Bodo/Glimt5–0Start
Eliteserien
26.4.26Ham-Kam2–1Start
Eliteserien
19.4.26Start1–1Molde
Eliteserien
11.4.26Lillestrom3–1Start
Eliteserien
6.4.26Sarpsborg 08 FF1–1Start
Eliteserien
21.3.26Start1–1Aalesund
Eliteserien
15.3.26KFUM Oslo2–0Start
Eliteserien
27.8.25Eik-Tønsberg3–0Start
NM-cupen
13.8.25Vigør0–3Start
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Start: skader og fravær

Disse spillerne er ute i neste kamp.

  • J. Husebofotskade
  • F. Manojlovicfravær
  • E. Segbergfravær
  • K. Tonnesenfravær

Start på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
14Aalesund235-9-939:5124VTVTV
15Kristiansund BK235-4-1423:4719TTTTV
16Start234-4-1525:5416TTTVT

Start: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp2,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,7
Borte: scoret / sluppet inn0,9 / 2,9
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring7

Kort

Gule kort42
Gule kort per kamp1,8
Røde kort3

Mest brukte formasjoner

5-3-2 (18×) · 3-4-1-2 (2×) · 3-5-2 (2×)

Start: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. HusebøF76210061007,09
E. SegbergM22190734147406,96
J. NorheimF17140520112206,95
K. TønnessenF54440000106,90
M. UglandF21151202154306,87
T. StrannegårdF17150923115006,81
M. NordalA2220010006,80
S. MvouéM16107620112406,77
E. ReitanF22187920126706,75
E. SchulzeM1898013238306,70
M. DovlandM1110000006,70
S. GranheimF43600120006,68
H. LorentzenA231536332611006,64
S. GriesbeckM73050000106,63
O. ToureF20130930114416,60
M. SoometsM114790010006,60
D. DashaevF105111074206,59
A. UjkaniF117051032206,58
N. KoutsakosA630500144006,58
S. SamuyiwaM51150000106,58
N. JojićA3460010006,56
O. JebaliF128200264106,55
J. CorneliusA221693524515106,45
A. GurendalA5760000106,44
J. AmpofoA1561300216106,42
Filip Strømland LienM2170000006,40
L. GausdalM82530000006,24
F. PålerudF112050010106,08
J. MeyerF3250000003,45

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Start: stall

Keepere

24S. Strand-KolbjørnsenNasjonalitetNorgeAlder21 årHøyde192 cmVekt81 kg
26M. SjøengNasjonalitetNorgeAlder23 årHøyde197 cmVekt84 kg
34Casper EastwoodAlder16 år
39Cornelius Birkenes DennisNasjonalitetNorgeAlder17 år
45F. ManojlovićNasjonalitetSerbiaAlder29 årHøyde197 cmVekt82 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Start: overganger

Inn

  • M. SjøengValerenga · lån17.9.26
  • S. A. GranheimSogndal · overgang30.8.26
  • N. KoutsakosApoel Nicosia · overgang23.8.26
  • N. JojićStoke City · fri spiller21.8.26
  • F. ManojlovićDjurgardens IF · lån4.8.26
  • S. SamuyiwaReal Sociedad · fri spiller22.7.26
  • S. Strand-KolbjørnsenAsane · retur fra lån15.7.26
  • J. HusebøTromso · overgang30.6.26

Ut

  • J. AmpofoStromsgodset · retur fra lån24.8.26
  • M. SoometsKolding IF · overgang19.8.26
  • T. StrannegårdFC Thun · overgang16.8.26
  • J. PrytsSarpsborg 08 FF · lån13.8.26
  • A. F. GurendalHønefoss · lån21.7.26
  • O. JebaliMoss · overgang20.7.26
  • F. EriksenUll/Kisa · lån19.7.26
  • S. Strand-KolbjørnsenAsane · lån11.6.26

Start: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1905
StadionSparebanken Sør Arena
Kapasitet14 563
Underlagkunstgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering16. · 16 poeng

Start: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Start?

Hjemmebanen til Start er Sparebanken Sør Arena i Kristiansand, med plass til 14 563 tilskuere.

Hvilken plass har Start på tabellen?

I Eliteserien ligger Start på 16. plass, med 16 poeng på 23 kamper (4 seirer, 4 uavgjorte, 15 tap).

Når er neste kamp for Start?

Det neste oppgjøret er Start – Sandefjord (Eliteserien), søn. 25.10. · 17:00.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Start?

Forrige seriekamp, 18.10.26: Molde 6–1 Start.

Hvem har scoret flest mål for Start?

J. Cornelius er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 5 mål.

Start: tips, tabell og terminliste

Denne siden gir en oversikt over Start (Norge) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Eliteserien, NM-cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.