Eliteserien
Hjem › Lag › Brann
Brann

Brann: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1908 · Brann Stadion

Brann: turneringer i 2026

Eliteserien7. plass, 29 poengNeste: Lillestrom · søn. 25.10. · 17:00
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: St. Truiden · tor. 5.11. · 21:00
NM-cupenfinale

Brann: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Lillestrom–BrannEliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 14:30Brann–Molde
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 21:00St. Truiden–Brann
Conference League
søn. 8.11. · 19:15Fredrikstad–Brann
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 17:00KFUM Oslo–Brann
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Brann: siste resultater

Form i serienTTVTT
22.10.26Kauno Žalgiris1–4Brann
Conference League
18.10.26Valerenga3–1Brann
Eliteserien
15.10.26Brann2–1Lincoln Red Imps FC
Conference League
9.10.26Brann0–2Viking
Eliteserien
20.9.26Brann2–1Bodo/Glimt
Eliteserien
13.9.26Start2–0Brann
Eliteserien
5.9.26Brann1–2Lillestrom
Eliteserien
30.8.26Sandefjord0–0Brann
Eliteserien

Brann: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Lillestrom–Brann
Eliteserien
søn. 1.11. · 14:30Brann–Molde
Eliteserien
tor. 5.11. · 21:00St. Truiden–Brann
Conference League
søn. 8.11. · 19:15Fredrikstad–Brann
Eliteserien
søn. 22.11. · 17:00KFUM Oslo–Brann
Eliteserien
tor. 26.11. · 18:45Brann–Aarhus
Conference League
søn. 29.11. · 17:00Brann–Kristiansund BK
Eliteserien
søn. 6.12. · 14:30Sarpsborg 08 FF–Brann
Eliteserien
tor. 10.12. · 18:45Brann–SC Braga
Conference League
søn. 13.12. · 17:00Brann–Aalesund
Eliteserien
tor. 17.12. · 21:00Gent–Brann
Conference League
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Kauno Žalgiris1–4Brann
Conference League
18.10.26Valerenga3–1Brann
Eliteserien
15.10.26Brann2–1Lincoln Red Imps FC
Conference League
9.10.26Brann0–2Viking
Eliteserien
20.9.26Brann2–1Bodo/Glimt
Eliteserien
13.9.26Start2–0Brann
Eliteserien
5.9.26Brann1–2Lillestrom
Eliteserien
30.8.26Sandefjord0–0Brann
Eliteserien
27.8.26Brann3–2PAOK
Conference League
20.8.26PAOK1–1Brann
Conference League
16.8.26Brann3–0Ham-Kam
Eliteserien
11.8.26Apollon Limassol2–4Brann
Conference League
5.8.26Brann0–1Apollon Limassol
Conference League
2.8.26Brann3–2Rosenborg
Eliteserien
30.7.26Brann3–1Universitatea Cluj
Conference League
26.7.26Brann2–3Valerenga
Eliteserien
23.7.26Universitatea Cluj2–2Brann
Conference League
18.7.26Molde1–2Brann
Eliteserien
12.7.26Brann2–1Start
Eliteserien
29.5.26Brann1–2Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
24.5.26Bodo/Glimt3–1Brann
Eliteserien
20.5.26Aalesund2–1Brann
Eliteserien
16.5.26Brann2–1KFUM Oslo
Eliteserien
9.5.26Bodo/Glimt2–2Brann
NM-cupen
2.5.26Brann3–1Fredrikstad
Eliteserien
29.4.26Tromso0–5Brann
Eliteserien
25.4.26Rosenborg1–1Brann
Eliteserien
22.4.26Brann2–1Aalesund
NM-cupen
18.4.26Viking3–2Brann
Eliteserien
12.4.26Brann0–1Sandefjord
Eliteserien
6.4.26Ham-Kam1–5Brann
Eliteserien
22.3.26Brann1–2Tromso
Eliteserien
19.3.26Bryne1–2Brann
NM-cupen
15.3.26Kristiansund BK3–2Brann
Eliteserien
8.3.26Tromsdalen Uil2–3Brann
NM-cupen
17.9.25Mjondalen1–5Brann
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Brann: skader og fravær

Disse spillerne er ute i neste kamp.

  • N. Boakyekneskade
  • K. Kjartanssonkneskade
  • U. Mathisenfotskade
  • S. Opsahlfotskade
  • J. Sorensenfravær

Brann på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
5Tromso2311-7-542:3140UUVTT
6Lillestrom2311-3-932:3136VUTVV
7Brann239-2-1240:3729TTVTT
8Valerenga248-5-1139:4629VVTUT
9Fredrikstad238-5-1028:3629TUUUT

Brann: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp1,7
Innslupne mål per kamp1,6
Hjemme: scoret / sluppet inn1,7 / 1,5
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 1,7
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort38
Gule kort per kamp1,7
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (20×) · 4-1-3-2 (3×)

Brann: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
N. CastroA10749221710307,34
J. SørensenM20159301115407,25
R. HoltenF63571011007,18
D. De RoeveF129461254107,13
J. ÞorsteinssonA128332185307,08
J. SoltvedtF22169743289106,97
F. KnudsenF2117460092106,96
F. MyhreM1513502184206,94
N. HolmA221655634919406,92
K. IngasonA181121621915216,84
B. FinneA19658522414006,84
D. MbackeF31340010106,70
U. MathisenM1894415114006,68
M. HaalandM102612033006,67
N. Jensen WassbergM178670120306,67
T. PedersenM2115150011206,65
N. KasanwirjoF53520041206,64
K. EriksenM211236532610306,61
N. BoakyeF21340000006,60
E. GuðmundssonM74981094106,56
S. MagnússonA72910081006,51
K. KjartanssonM3260021106,50
V. DragsnesF1812921032106,40
J. EikremM140000005,95
J. TorsvikF71450030105,58
L. CornicF31640010105,03
J. LægreidA4570010004,90
M. HellanF31040000004,85
R. MatondoM3300010004,27

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Brann: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Brann: overganger

Inn

  • N. KasanwirjoFeyenoord · overgang28.8.26
  • L. CornicTromso · overgang27.8.26
  • L. RemmemHaugesund · retur fra lån17.8.26
  • J. LægreidMoss · retur fra lån16.8.26
  • S. TronstadBlackburn · fri spiller11.8.26
  • M. KlausenSandviken · retur fra lån29.6.26
  • T. BramelWaalwijk · retur fra lån29.6.26
  • R. MatondoRangers · fri spiller30.3.26

Ut

  • R. MatondoHibernian · fri spiller6.10.26
  • A. AhamadaAubagne · fri spiller6.9.26
  • D. De RoeveUnion St. Gilloise · overgang28.8.26
  • R. MatondoMatondo Rabbi · fri spiller27.8.26
  • D. MbackeAalesund · lån27.8.26
  • L. RemmemHaugesund · lån27.8.26
  • M. HaalandBK Hacken · lån13.8.26
  • F. MyhreWest Brom · overgang4.8.26

Brann: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1908
StadionBrann Stadion
Kapasitet17 686
Underlagnaturgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering7. · 29 poeng

Brann: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Brann?

Hjemmebanen til Brann er Brann Stadion i Bergen, med plass til 17 686 tilskuere.

Hvilken plass har Brann på tabellen?

I Eliteserien ligger Brann på 7. plass, med 29 poeng på 23 kamper (9 seirer, 2 uavgjorte, 12 tap).

Når er neste kamp for Brann?

Det neste oppgjøret er Lillestrom – Brann (Eliteserien), søn. 25.10. · 17:00.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Brann?

Forrige seriekamp, 18.10.26: Valerenga 3–1 Brann.

Hvem har scoret flest mål for Brann?

N. Holm er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 9 mål.

Brann: tips, tabell og terminliste

Brann (Norge) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Eliteserien, Conference League, NM-cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Eliteserien finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.