Eliteserien
Hjem › Lag › Bodo/Glimt
Bodo/Glimt

Bodo/Glimt: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1916 · Aspmyra Stadion

Bodo/Glimt: turneringer i 2026

Eliteserien2. plass, 56 poengNeste: Viking · fre. 30.10. · 19:00
Champions League28. plass, 3 poengNeste: Lille · tir. 3.11. · 21:00
NM-cupenfinale

Bodo/Glimt: kommende kamper

fre. 30.10. · 19:00Bodo/Glimt–Viking
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 21:00Bodo/Glimt–Lille
Champions League
søn. 8.11. · 14:30Tromso–Bodo/Glimt
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 20.11. · 19:00Molde–Bodo/Glimt
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 24.11. · 18:45Bodo/Glimt–Lask Linz
Champions League

Bodo/Glimt: siste resultater

Form i serienTVVTV
24.10.26Bodo/Glimt0–1Valerenga
Eliteserien
20.10.26Napoli4–3Bodo/Glimt
Champions League
17.10.26Ham-Kam0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
14.10.26Bodo/Glimt1–0Borussia Dortmund
Champions League
10.10.26Bodo/Glimt3–1Kristiansund BK
Eliteserien
20.9.26Brann2–1Bodo/Glimt
Eliteserien
14.9.26Bodo/Glimt3–2Sandefjord
Eliteserien
10.9.26Bayern München5–0Bodo/Glimt
Champions League

Bodo/Glimt: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

fre. 30.10. · 19:00Bodo/Glimt–Viking
Eliteserien
tir. 3.11. · 21:00Bodo/Glimt–Lille
Champions League
søn. 8.11. · 14:30Tromso–Bodo/Glimt
Eliteserien
fre. 20.11. · 19:00Molde–Bodo/Glimt
Eliteserien
tir. 24.11. · 18:45Bodo/Glimt–Lask Linz
Champions League
lør. 28.11. · 16:00Bodo/Glimt–KFUM Oslo
Eliteserien
lør. 5.12. · 16:00Aalesund–Bodo/Glimt
Eliteserien
ons. 9.12. · 21:00Lens–Bodo/Glimt
Champions League
søn. 13.12. · 17:00Bodo/Glimt–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
tir. 19.1. · 18:45Bodo/Glimt–Atletico Madrid
Champions League
ons. 27.1. · 21:00Club Brugge KV–Bodo/Glimt
Champions League
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Bodo/Glimt0–1Valerenga
Eliteserien
20.10.26Napoli4–3Bodo/Glimt
Champions League
17.10.26Ham-Kam0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
14.10.26Bodo/Glimt1–0Borussia Dortmund
Champions League
10.10.26Bodo/Glimt3–1Kristiansund BK
Eliteserien
20.9.26Brann2–1Bodo/Glimt
Eliteserien
14.9.26Bodo/Glimt3–2Sandefjord
Eliteserien
10.9.26Bayern München5–0Bodo/Glimt
Champions League
4.9.26Fredrikstad1–2Bodo/Glimt
Eliteserien
30.8.26Bodo/Glimt4–2Rosenborg
Eliteserien
25.8.26Bodo/Glimt3–0NEC Nijmegen
Champions League
19.8.26NEC Nijmegen1–3Bodo/Glimt
Champions League
11.8.26Bodo/Glimt3–2Union St. Gilloise
Champions League
8.8.26Valerenga1–2Bodo/Glimt
Eliteserien
4.8.26Union St. Gilloise3–3Bodo/Glimt
Champions League
31.7.26Bodo/Glimt4–0Lillestrom
Eliteserien
26.7.26Sandefjord0–3Bodo/Glimt
Eliteserien
22.7.26Bodo/Glimt3–0Ham-Kam
Eliteserien
17.7.26Bodo/Glimt1–0Fredrikstad
Eliteserien
12.7.26KFUM Oslo0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
29.5.26Rosenborg2–2Bodo/Glimt
Eliteserien
24.5.26Bodo/Glimt3–1Brann
Eliteserien
20.5.26Start1–4Bodo/Glimt
Eliteserien
16.5.26Bodo/Glimt5–0Tromso
Eliteserien
9.5.26Bodo/Glimt2–2Brann
NM-cupen
4.5.26Bodo/Glimt0–1Molde
Eliteserien
30.4.26Bodo/Glimt5–0Start
Eliteserien
26.4.26Lillestrom0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
22.4.26Bodo/Glimt2–1KFUM Oslo
NM-cupen
18.4.26Bodo/Glimt3–0Aalesund
Eliteserien
15.4.26Sarpsborg 08 FF1–1Bodo/Glimt
Eliteserien
11.4.26Viking5–0Bodo/Glimt
Eliteserien
6.4.26Kristiansund BK0–3Bodo/Glimt
Eliteserien
22.3.26Bodo/Glimt4–0Lillestrom
NM-cupen
5.3.26Molde1–2Bodo/Glimt
NM-cupen
25.9.25ODD Ballklubb1–3Bodo/Glimt
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Bodo/Glimt: skader og fravær

Meldt fravær i siste kamp (24.10.26): disse spillerne var ikke med.

  • H. Evjenkneskade
  • A. Mikkelsenlyskeskade
  • M. Riisnaeskneskade
  • I. Sjongskade

Bodo/Glimt på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Viking2318-2-359:2256VVVVU
2Bodo/Glimt2418-2-458:2156TVVTV
3Molde2312-4-752:3540VUTVV
4Rosenborg2412-4-846:3140VVUVV

Bodo/Glimt på tabellen – Champions League

#LagKMålP
26Feyenoord34:83
27Lens33:73
28Bodo/Glimt34:93
29AEK Athens FC33:83
30RB Leipzig33:83

Bodo/Glimt: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp2,4
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn2,8 / 0,7
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 1,1
Kamper uten baklengsmål11
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort14
Gule kort per kamp0,6
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (12×) · 4-1-3-2 (8×) · 4-3-3 (4×)

Bodo/Glimt: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
F. SjøvoldF23198033187107,74
P. BergM221880223515107,51
H. AleesamiF1812931062007,47
J. HaugeM211377543014107,41
O. BjørtuftF24209901165107,40
F. BjørkanF22128832135007,24
H. EvjenM1375351128107,19
O. Didrik BlombergA241799672919207,16
K. HøghA12938743017007,11
S. FetM23152342239107,05
S. AuklendM231654151810307,03
A. HelmersenA219221214122106,94
J. MvukaM61521032006,92
I. MäättäF24112410113006,84
A. KlyngeM61591032006,74
M. HansenA6601032106,70
O. BrynhildsenM18899213116106,66
D. BassiA102150120006,63
A. MikkelsenA1100000006,50
V. NielsenF63700000006,24
U. SaltnesM1333700100006,10
J. GundersenF95630000005,27
J. KitolanoM61950010005,13
M. RiisnæsM3340010004,98

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Bodo/Glimt: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Bodo/Glimt: overganger

Inn

  • J. MvukaLorient · overgang17.8.26
  • J. KitolanoSparta Rotterdam · fri spiller13.7.26
  • O. BrynhildsenFC Midtjylland · overgang30.3.26
  • S. BurakovskyKolding IF · retur fra lån21.1.26

Ut

  • M. HansenPSV Eindhoven · overgang1.9.26
  • D. BassiLillestrom · overgang28.8.26
  • A. KlyngeJagiellonia · overgang27.7.26
  • K. HøghCeltic · overgang27.7.26
  • G. VettiStabaek · fri spiller2.6.26
  • G. SundayKooteepee · lån26.3.26
  • M. BrøndboPescara · fri spiller23.2.26
  • S. SkeideKristiansund BK · lån29.1.26

Bodo/Glimt: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1916
StadionAspmyra Stadion
Kapasitet8 270
Underlagkunstgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering2. · 56 poeng

Bodo/Glimt: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Bodo/Glimt?

Hjemmebanen til Bodo/Glimt er Aspmyra Stadion i Bodø, med plass til 8 270 tilskuere.

Hvilken plass har Bodo/Glimt på tabellen?

I Eliteserien ligger Bodo/Glimt på 2. plass, med 56 poeng på 24 kamper (18 seirer, 2 uavgjorte, 4 tap).

Når er neste kamp for Bodo/Glimt?

Det neste oppgjøret er Bodo/Glimt – Viking (Eliteserien), fre. 30.10. · 19:00.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Bodo/Glimt?

Forrige seriekamp, 24.10.26: Bodo/Glimt 0–1 Valerenga.

Hvem har scoret flest mål for Bodo/Glimt?

A. Helmersen er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 15 mål.

Bodo/Glimt: tips, tabell og terminliste

Bodo/Glimt (Norge) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Eliteserien, Champions League, NM-cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Eliteserien finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.