Eliteserien
Hjem › Lag › Ham-Kam
Ham-Kam

Ham-Kam: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1918 · Briskeby Arena

Ham-Kam: turneringer i 2026

Ham-Kam: kommende kamper

søn. 1.11. · 17:00KFUM Oslo–Ham-Kam
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 17:00Ham-Kam–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 21.11. · 16:00Ham-Kam–Fredrikstad
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
man. 30.11. · 19:00Lillestrom–Ham-Kam
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 6.12. · 19:15Ham-Kam–Sandefjord
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Ham-Kam: siste resultater

Form i serienTTVTT
24.10.26Ham-Kam0–3Rosenborg
Eliteserien
17.10.26Ham-Kam0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
11.10.26Start2–4Ham-Kam
Eliteserien
20.9.26Tromso3–2Ham-Kam
Eliteserien
13.9.26Ham-Kam1–5Molde
Eliteserien
5.9.26Rosenborg4–0Ham-Kam
Eliteserien
30.8.26Ham-Kam2–2Kristiansund BK
Eliteserien
16.8.26Brann3–0Ham-Kam
Eliteserien

Ham-Kam: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

søn. 1.11. · 17:00KFUM Oslo–Ham-Kam
Eliteserien
søn. 8.11. · 17:00Ham-Kam–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
lør. 21.11. · 16:00Ham-Kam–Fredrikstad
Eliteserien
man. 30.11. · 19:00Lillestrom–Ham-Kam
Eliteserien
søn. 6.12. · 19:15Ham-Kam–Sandefjord
Eliteserien
søn. 13.12. · 17:00Viking–Ham-Kam
Eliteserien
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Ham-Kam0–3Rosenborg
Eliteserien
17.10.26Ham-Kam0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
11.10.26Start2–4Ham-Kam
Eliteserien
20.9.26Tromso3–2Ham-Kam
Eliteserien
13.9.26Ham-Kam1–5Molde
Eliteserien
5.9.26Rosenborg4–0Ham-Kam
Eliteserien
30.8.26Ham-Kam2–2Kristiansund BK
Eliteserien
16.8.26Brann3–0Ham-Kam
Eliteserien
9.8.26Ham-Kam1–1Aalesund
Eliteserien
31.7.26Valerenga0–3Ham-Kam
Eliteserien
26.7.26Sarpsborg 08 FF1–0Ham-Kam
Eliteserien
22.7.26Bodo/Glimt3–0Ham-Kam
Eliteserien
18.7.26Ham-Kam1–4Tromso
Eliteserien
12.7.26Sandefjord2–2Ham-Kam
Eliteserien
29.5.26Aalesund2–2Ham-Kam
Eliteserien
25.5.26Ham-Kam2–0Lillestrom
Eliteserien
16.5.26Fredrikstad2–1Ham-Kam
Eliteserien
8.5.26Ham-Kam1–0Valerenga
Eliteserien
3.5.26Kristiansund BK1–1Ham-Kam
Eliteserien
26.4.26Ham-Kam2–1Start
Eliteserien
19.4.26Ham-Kam4–0KFUM Oslo
Eliteserien
12.4.26Molde4–1Ham-Kam
Eliteserien
6.4.26Ham-Kam1–5Brann
Eliteserien
14.3.26Ham-Kam2–1Viking
Eliteserien
7.3.26Ham-Kam0–2Lillestrom
NM-cupen
8.10.25Levanger1–5Ham-Kam
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Ham-Kam: skader og fravær

Meldt fravær i siste kamp (24.10.26): disse spillerne var ikke med.

  • M. Johnsgardkneskade

Ham-Kam på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
10KFUM Oslo238-5-1028:3729UVVVT
11Sarpsborg 08 FF237-7-928:3428TVTUU
12Ham-Kam247-5-1233:5126TTVTT
13Sandefjord236-6-1122:3024TUVTU
14Aalesund235-9-939:5124VTVTV

Ham-Kam: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp2,1
Hjemme: scoret / sluppet inn1,4 / 2,0
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 2,3
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring6

Kort

Gule kort32
Gule kort per kamp1,3
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

5-3-2 (24×)

Ham-Kam: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. Alassane NiangA1190060169007,07
A. PoturM211611431712206,98
L. MettlerM1165422116006,91
B. IsufiM73641043306,90
M. OfkirA62964084006,85
P. MetcalfeF2016631694206,85
M. GjoneF20161633177116,82
I. KukleciF71350000106,80
F. SjølstadF2416360020106,72
D. Al-SaedA102311032006,71
A. EkerothF1210130241406,61
E. Amundsen-DayF2218161063106,60
L. MaresM1513101063206,57
David BenjaminA114690272106,56
I. HoffmannF96040011206,52
G. SimenstadM41460000106,48
S. NilsenF208990171206,47
M. JohnsgårdM1987421189206,42
J. GonstadA72480032006,41
A. AndresenF74480191006,40
E. GojaniM1150000006,30
A. TrondsenM176971042206,25
Duarte MoreiraA62800020006,20
H. UdahlA201328502914006,06
H. OpsahlF103610100106,05
V. JónssonM1510670253105,98
W. Osnes-RingenM154540042105,88
João BarrosF31590000004,92

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Ham-Kam: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Ham-Kam: overganger

Inn

  • M. OfkirValerenga · overgang1.9.26
  • João BarrosRaufoss · retur fra lån1.9.26
  • Duarte MoreiraBryne · overgang12.8.26
  • A. AndresenFredrikstad · overgang5.8.26
  • D. de Ornelas de ConnoRaufoss · retur fra lån2.8.26
  • D. Al-SaedBK Hacken · lån20.7.26
  • M. NiangLyn · overgang13.7.26
  • David BenjaminRivers United · overgang7.4.26

Ut

  • O. RyeUllern · lån1.9.26
  • N. AlexanderssonMoss · lån28.8.26
  • J. GonstadKFUM Oslo · overgang11.8.26
  • A. EkerothSigma Olomouc · overgang5.8.26
  • João BarrosRaufoss · lån2.8.26
  • M. NiangLyn · retur fra lån12.7.26
  • E. GojaniGIF Sundsvall · lån9.7.26
  • K. GroeneveldMahanaim · retur fra lån29.6.26

Ham-Kam: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1918
StadionBriskeby Arena
Kapasitet8 068
Underlagkunstgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering12. · 26 poeng

Ham-Kam: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Ham-Kam?

Hjemmebanen til Ham-Kam er Briskeby Arena i Hamar, med plass til 8 068 tilskuere.

Hvilken plass har Ham-Kam på tabellen?

I Eliteserien ligger Ham-Kam på 12. plass, med 26 poeng på 24 kamper (7 seirer, 5 uavgjorte, 12 tap).

Når er neste kamp for Ham-Kam?

Det neste oppgjøret er KFUM Oslo – Ham-Kam (Eliteserien), søn. 1.11. · 17:00.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Ham-Kam?

Forrige seriekamp, 24.10.26: Ham-Kam 0–3 Rosenborg.

Hvem har scoret flest mål for Ham-Kam?

M. Alassane Niang er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 6 mål.

Ham-Kam: tips, tabell og terminliste

Denne siden gir en oversikt over Ham-Kam (Norge) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Eliteserien, NM-cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.