Eliteserien
Hjem › Lag › Molde
Molde

Molde: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1911 · Aker Stadion

Molde: turneringer i 2026

Molde: kommende kamper

søn. 25.10. · 19:15Molde–FredrikstadEliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 14:30Brann–Molde
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 17:00Sandefjord–Molde
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 20.11. · 19:00Molde–Bodo/Glimt
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 28.11. · 18:00Rosenborg–Molde
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Molde: siste resultater

Form i serienVUTVV
18.10.26Molde6–1Start
Eliteserien
11.10.26Lillestrom2–2Molde
Eliteserien
19.9.26Molde1–2Aalesund
Eliteserien
13.9.26Ham-Kam1–5Molde
Eliteserien
6.9.26Molde2–0KFUM Oslo
Eliteserien
30.8.26Valerenga3–4Molde
Eliteserien
16.8.26Molde3–2Tromso
Eliteserien
9.8.26Kristiansund BK2–1Molde
Eliteserien

Molde: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

søn. 25.10. · 19:15Molde–Fredrikstad
Eliteserien
søn. 1.11. · 14:30Brann–Molde
Eliteserien
søn. 8.11. · 17:00Sandefjord–Molde
Eliteserien
fre. 20.11. · 19:00Molde–Bodo/Glimt
Eliteserien
lør. 28.11. · 18:00Rosenborg–Molde
Eliteserien
fre. 4.12. · 19:00Molde–Viking
Eliteserien
søn. 13.12. · 17:00Fredrikstad–Molde
Eliteserien
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Molde6–1Start
Eliteserien
11.10.26Lillestrom2–2Molde
Eliteserien
19.9.26Molde1–2Aalesund
Eliteserien
13.9.26Ham-Kam1–5Molde
Eliteserien
6.9.26Molde2–0KFUM Oslo
Eliteserien
30.8.26Valerenga3–4Molde
Eliteserien
16.8.26Molde3–2Tromso
Eliteserien
9.8.26Kristiansund BK2–1Molde
Eliteserien
2.8.26Molde3–3Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
26.7.26KFUM Oslo2–4Molde
Eliteserien
18.7.26Molde1–2Brann
Eliteserien
11.7.26Aalesund2–2Molde
Eliteserien
30.5.26Molde2–1Sandefjord
Eliteserien
25.5.26Sarpsborg 08 FF2–1Molde
Eliteserien
16.5.26Molde1–0Kristiansund BK
Eliteserien
10.5.26Tromso2–0Molde
Eliteserien
4.5.26Bodo/Glimt0–1Molde
Eliteserien
26.4.26Molde5–1Valerenga
Eliteserien
19.4.26Start1–1Molde
Eliteserien
12.4.26Molde4–1Ham-Kam
Eliteserien
6.4.26Molde0–1Lillestrom
Eliteserien
21.3.26Viking4–1Molde
Eliteserien
14.3.26Molde2–0Rosenborg
Eliteserien
5.3.26Molde1–2Bodo/Glimt
NM-cupen
24.9.25Stromsgodset1–1Molde
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Molde: skader og fravær

Disse spillerne er ute i neste kamp.

  • S. Diopikke i troppen
  • S. Hansenskade
  • E. Hestadfravær
  • V. Hoffkneskade
  • M. Kikkenborgakillesskade
  • H. Stenevikskade

Molde på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Viking2318-2-359:2256VVVVU
2Bodo/Glimt2418-2-458:2156TVVTV
3Molde2312-4-752:3540VUTVV
4Rosenborg2412-4-846:3140VVUVV
5Tromso2311-7-542:3140UUVTT

Molde: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp2,3
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn2,5 / 1,2
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 1,9
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort46
Gule kort per kamp2,0
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (16×) · 4-4-2 (6×) · 4-1-3-2 (1×)

Molde: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
K. LonebuA41943176007,35
E. HestadM161161822312707,33
S. HansenF18155602101207,33
B. RisaF2114880040107,29
E. BreivikA232064993719307,27
S. GranaasM201419343013507,15
S. KilenA521341117107,12
M. Møller DæhliM148720010107,12
M. LinnesF179911183207,09
Trent Toure Kone DohertyA19623612318006,99
O. Spiten-NysæterA1674331239206,99
V. HoffM129111043006,94
D. DagaM1181521166106,93
N. ØdegårdM73360275206,91
C. Zady SeryM1779722158006,89
H. StenevikF1210790151106,88
E. HauganF134790052106,76
M. EnggårdM2370000006,75
S. DiopA3701032006,73
F. GulbrandsenA1159040126206,72
J. ChristensenM104830052006,71
N. L. ByeF180000006,70
F. DahlF53500010106,61
M. LøvikF95180042306,56
I. GosikA2650000006,45
S. KabiniF1713351185316,43
B. IsufiM4560032006,43
I. AmundsenF61870010106,42
K. EriksenA21660020006,30
J. AbdulaiA15989332811306,23
V. BenderM111810122106,06

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Molde: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Molde: overganger

Inn

  • K. LonebuAalesund · overgang27.8.26
  • I. F. GosikStromsgodset · retur fra lån11.8.26
  • N. ØdegårdKristiansund BK · overgang31.7.26
  • M. LøvikTrabzonspor · overgang13.7.26
  • S. DiopRanheim · overgang13.7.26
  • M. EnggårdVejle · retur fra lån29.6.26
  • V. LundVejle · retur fra lån29.6.26
  • P. LervikAsane · retur fra lån29.4.26

Ut

  • M. EnggårdMjallby AIF · overgang17.8.26
  • J. ChristensenSonderjyske · lån9.8.26
  • V. LundVejle · lån3.8.26
  • I. F. GosikStromsgodset · lån30.7.26
  • I. AmundsenFredrikstad · overgang27.7.26
  • F. GulbrandsenLillestrom · fri spiller13.7.26
  • C. ØyvannTromso · overgang13.7.26
  • P. LervikAsane · lån10.5.26

Molde: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1911
StadionAker Stadion
Kapasitet11 800
Underlagkunstgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering3. · 40 poeng

Molde: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Molde?

Hjemmebanen til Molde er Aker Stadion i Molde, med plass til 11 800 tilskuere.

Hvilken plass har Molde på tabellen?

I Eliteserien ligger Molde på 3. plass, med 40 poeng på 23 kamper (12 seirer, 4 uavgjorte, 7 tap).

Når er neste kamp for Molde?

Det neste oppgjøret er Molde – Fredrikstad (Eliteserien), søn. 25.10. · 19:15.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Molde?

Forrige seriekamp, 18.10.26: Molde 6–1 Start.

Hvem har scoret flest mål for Molde?

E. Breivik er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 9 mål.

Molde: tips, tabell og terminliste

Denne siden gir en oversikt over Molde (Norge) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Eliteserien, NM-cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.