Eliteserien
Hjem › Lag › Aalesund
Aalesund

Aalesund: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1914 · Color Line Stadion

Aalesund: turneringer i 2026

Aalesund: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Sarpsborg 08 FF–AalesundEliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 31.10. · 18:00Aalesund–Sandefjord
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 17:00Lillestrom–Aalesund
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 17:00Aalesund–Rosenborg
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 14:30Fredrikstad–Aalesund
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Aalesund: siste resultater

Form i serienVTVTV
17.10.26Kristiansund BK1–4Aalesund
Eliteserien
11.10.26Aalesund2–4Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
19.9.26Molde1–2Aalesund
Eliteserien
13.9.26KFUM Oslo2–1Aalesund
Eliteserien
4.9.26Aalesund2–0Start
Eliteserien
30.8.26Viking2–1Aalesund
Eliteserien
16.8.26Aalesund5–5Valerenga
Eliteserien
9.8.26Ham-Kam1–1Aalesund
Eliteserien

Aalesund: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Sarpsborg 08 FF–Aalesund
Eliteserien
lør. 31.10. · 18:00Aalesund–Sandefjord
Eliteserien
søn. 8.11. · 17:00Lillestrom–Aalesund
Eliteserien
søn. 22.11. · 17:00Aalesund–Rosenborg
Eliteserien
søn. 29.11. · 14:30Fredrikstad–Aalesund
Eliteserien
lør. 5.12. · 16:00Aalesund–Bodo/Glimt
Eliteserien
søn. 13.12. · 17:00Brann–Aalesund
Eliteserien
Spilte kamper denne sesongen
17.10.26Kristiansund BK1–4Aalesund
Eliteserien
11.10.26Aalesund2–4Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
19.9.26Molde1–2Aalesund
Eliteserien
13.9.26KFUM Oslo2–1Aalesund
Eliteserien
4.9.26Aalesund2–0Start
Eliteserien
30.8.26Viking2–1Aalesund
Eliteserien
16.8.26Aalesund5–5Valerenga
Eliteserien
9.8.26Ham-Kam1–1Aalesund
Eliteserien
2.8.26Aalesund2–6Tromso
Eliteserien
26.7.26Aalesund1–1Viking
Eliteserien
16.7.26Valerenga6–1Aalesund
Eliteserien
11.7.26Aalesund2–2Molde
Eliteserien
29.5.26Aalesund2–2Ham-Kam
Eliteserien
25.5.26Tromso1–1Aalesund
Eliteserien
20.5.26Aalesund2–1Brann
Eliteserien
16.5.26Rosenborg2–3Aalesund
Eliteserien
3.5.26Sandefjord1–0Aalesund
Eliteserien
26.4.26Aalesund1–1Kristiansund BK
Eliteserien
22.4.26Brann2–1Aalesund
NM-cupen
18.4.26Bodo/Glimt3–0Aalesund
Eliteserien
12.4.26Aalesund2–2KFUM Oslo
Eliteserien
7.4.26Aalesund2–3Fredrikstad
Eliteserien
21.3.26Start1–1Aalesund
Eliteserien
18.3.26Viking1–2Aalesund
NM-cupen
15.3.26Aalesund1–3Lillestrom
Eliteserien
9.3.26Egersund2–3Aalesund
NM-cupen
24.9.25Lysekloster1–3Aalesund
NM-cupen
27.8.25Stjørdals-Blink1–2Aalesund
NM-cupen
13.8.25Træff1–4Aalesund
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Aalesund: skader og fravær

Disse spillerne er ute i neste kamp.

  • H. Hammerskade
  • S. Haramfravær
  • M. Reedskade
  • P. Auklandskade
  • A. Kjelsenskade

Aalesund på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
12Ham-Kam247-5-1233:5126TTVTT
13Sandefjord236-6-1122:3024TUVTU
14Aalesund235-9-939:5124VTVTV
15Kristiansund BK235-4-1423:4719TTTTV
16Start234-4-1525:5416TTTVT

Aalesund: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp1,7
Innslupne mål per kamp2,2
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 2,5
Borte: scoret / sluppet inn1,4 / 1,9
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort49
Gule kort per kamp2,1
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

5-3-2 (20×) · 5-4-1 (2×) · 3-5-2 (1×)

Aalesund: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
P. NgongoA2371032007,53
M. ChristensenM221822943523607,27
H. M. ReedA13948643215307,24
E. OsenbrochM21130855208207,08
E. HagenM211841411910207,00
K. LonebuA161272512518006,85
I. SkotheimA53651094006,85
U. CharlesM221710141811106,81
S. VecchiaM2370010006,78
J. ØrsahlF15751221106,75
H. MellandM1479731135206,73
D. MbackeF65180050206,71
M. AndresenF1591301142406,63
I. DjantouA112421153006,61
P. AuklandF74000020106,60
Ó. GuðmundssonF1915600050506,58
S. KartumM52220132106,53
S. HaramF159850051206,52
K. NessøF2213290084006,47
D. JóhannssonM1151501166406,46
E. MyrlidA172670041106,04
E. EngqvistF127380040205,93
U. SyversenF94650131105,20
T. LeikangerM140000001,95

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Aalesund: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Aalesund: overganger

Inn

  • S. VecchiaMalmo FF · fri spiller9.9.26
  • S. KartumHeart Of Midlothian · fri spiller1.9.26
  • D. MbackeBrann · lån27.8.26
  • J. BoeTræff · retur fra lån14.7.26
  • Luca PodlechFC Schalke 04 · lån13.7.26
  • E. Kolvejerv · retur fra lån29.6.26
  • E. KolveBrattvåg · retur fra lån28.4.26
  • E. HagenValerenga · lån24.3.26

Ut

  • K. LonebuMolde · overgang27.8.26
  • H. MellandLillestrom · overgang9.8.26
  • J. BoeTræff · lån7.8.26
  • E. Kolvejerv · overgang13.7.26
  • K. KlaessonKlaesson Kristoffer · la opp29.6.26
  • E. Kolvejerv · lån28.4.26
  • A. AmmitzbøllEsbjerg · fri spiller15.4.26
  • T. YtterlandLevanger · fri spiller3.3.26

Aalesund: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1914
StadionColor Line Stadion
Kapasitet10 778
Underlagkunstgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering14. · 24 poeng

Aalesund: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Aalesund?

Hjemmebanen til Aalesund er Color Line Stadion i Ålesund, med plass til 10 778 tilskuere.

Hvilken plass har Aalesund på tabellen?

I Eliteserien ligger Aalesund på 14. plass, med 24 poeng på 23 kamper (5 seirer, 9 uavgjorte, 9 tap).

Når er neste kamp for Aalesund?

Det neste oppgjøret er Sarpsborg 08 FF – Aalesund (Eliteserien), søn. 25.10. · 17:00.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Aalesund?

Forrige seriekamp, 17.10.26: Kristiansund BK 1–4 Aalesund.

Hvem har scoret flest mål for Aalesund?

M. Christensen er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 9 mål.

Aalesund: tips, tabell og terminliste

Aalesund (Norge) spiller i disse turneringene denne sesongen: Eliteserien, NM-cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.