Eliteserien
Hjem › Lag › Fredrikstad
Fredrikstad

Fredrikstad: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1903 · Nye Fredrikstad Stadion

Fredrikstad: turneringer i 2026

Fredrikstad: kommende kamper

søn. 25.10. · 19:15Molde–FredrikstadEliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 31.10. · 16:00Fredrikstad–Rosenborg
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 19:15Fredrikstad–Brann
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 21.11. · 16:00Ham-Kam–Fredrikstad
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 14:30Fredrikstad–Aalesund
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Fredrikstad: siste resultater

Form i serienTUUUT
17.10.26Viking3–2Fredrikstad
Eliteserien
11.10.26Fredrikstad1–1Tromso
Eliteserien
20.9.26Valerenga1–1Fredrikstad
Eliteserien
13.9.26Fredrikstad1–1Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
4.9.26Fredrikstad1–2Bodo/Glimt
Eliteserien
30.8.26Lillestrom1–4Fredrikstad
Eliteserien
16.8.26Fredrikstad1–0Kristiansund BK
Eliteserien
8.8.26Start0–1Fredrikstad
Eliteserien

Fredrikstad: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

søn. 25.10. · 19:15Molde–Fredrikstad
Eliteserien
lør. 31.10. · 16:00Fredrikstad–Rosenborg
Eliteserien
søn. 8.11. · 19:15Fredrikstad–Brann
Eliteserien
lør. 21.11. · 16:00Ham-Kam–Fredrikstad
Eliteserien
søn. 29.11. · 14:30Fredrikstad–Aalesund
Eliteserien
søn. 6.12. · 17:00KFUM Oslo–Fredrikstad
Eliteserien
søn. 13.12. · 17:00Fredrikstad–Molde
Eliteserien
Spilte kamper denne sesongen
17.10.26Viking3–2Fredrikstad
Eliteserien
11.10.26Fredrikstad1–1Tromso
Eliteserien
20.9.26Valerenga1–1Fredrikstad
Eliteserien
13.9.26Fredrikstad1–1Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
4.9.26Fredrikstad1–2Bodo/Glimt
Eliteserien
30.8.26Lillestrom1–4Fredrikstad
Eliteserien
16.8.26Fredrikstad1–0Kristiansund BK
Eliteserien
8.8.26Start0–1Fredrikstad
Eliteserien
1.8.26Fredrikstad1–0Sandefjord
Eliteserien
27.7.26Rosenborg4–0Fredrikstad
Eliteserien
17.7.26Bodo/Glimt1–0Fredrikstad
Eliteserien
11.7.26Fredrikstad0–2Lillestrom
Eliteserien
29.5.26Fredrikstad2–1Start
Eliteserien
25.5.26Sandefjord1–1Fredrikstad
Eliteserien
16.5.26Fredrikstad2–1Ham-Kam
Eliteserien
9.5.26Sarpsborg 08 FF2–1Fredrikstad
Eliteserien
2.5.26Brann3–1Fredrikstad
Eliteserien
25.4.26Fredrikstad1–2Viking
Eliteserien
19.4.26Kristiansund BK2–0Fredrikstad
Eliteserien
12.4.26Fredrikstad1–1Valerenga
Eliteserien
7.4.26Aalesund2–3Fredrikstad
Eliteserien
22.3.26Fredrikstad3–1KFUM Oslo
Eliteserien
19.3.26KFUM Oslo3–2Fredrikstad
NM-cupen
15.3.26Tromso4–0Fredrikstad
Eliteserien
8.3.26Fredrikstad2–1Sarpsborg 08 FF
NM-cupen
23.9.25Valerenga1–2Fredrikstad
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Fredrikstad: skader og fravær

Disse spillerne er ute i neste kamp.

  • D. Eidfravær
  • S. Kvilekneskade
  • J. Nysveenskade

Fredrikstad på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7Brann239-2-1240:3729TTVTT
8Valerenga248-5-1139:4629VVTUT
9Fredrikstad238-5-1028:3629TUUUT
10KFUM Oslo238-5-1028:3729UVVVT
11Sarpsborg 08 FF237-7-928:3428TVTUU

Fredrikstad: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp1,2
Innslupne mål per kamp1,6
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,1
Borte: scoret / sluppet inn1,2 / 2,0
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring5

Kort

Gule kort38
Gule kort per kamp1,7
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-4-3 (12×) · 5-4-1 (6×) · 5-3-2 (2×)

Fredrikstad: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
F. HolméF21179631156307,25
R. SheinM119662194107,14
S. Leach HolmM19125813115107,14
S. OwusuF137252042107,07
D. EidF22195623128407,07
M. NilssonM1610552172407,00
I. AmundsenF86270120016,97
B. FiabemaA53712062106,96
G. WessehM934822106006,94
O. ØhlenschlægerM16129731159206,91
S. KvileF2370000106,75
J. Hummelvoll-NuñezA103881175106,70
U. FredriksenF20159110116106,67
L. OwusuM148410120106,67
B. ThoresenM1679730165206,66
F. Yrga-AlemF176540030406,65
J. NorbyeF94890020106,61
S. RafnF169291152306,52
A. AndresenF3360000006,50
J. JezierskiM61690031006,49
J. NysveenF3430010006,47
H. SkogvoldA231697022912006,46
S. SørløkkF17134001175106,40
L. WestA52380052006,38
Eirik GranaasM81041011306,36
O. Skari HansenM1320000006,30
S. LaghzaouiM1989601123005,87
F. Ghebreyohannes11140000005,78
K. OkpalekeF22000000–

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Fredrikstad: stall

Keepere

1Ø. ØvretveitNasjonalitetNorgeAlder31 årHøyde193 cmVekt85 kg
25O. LangbråtenNasjonalitetNorgeAlder22 år
30J. TorkildsenNasjonalitetNorgeAlder22 år
77M. BørsheimNasjonalitetNorgeAlder20 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Fredrikstad: overganger

Inn

  • L. WestFC Copenhagen · overgang31.8.26
  • T. EngebakkenRaufoss · retur fra lån27.8.26
  • B. FiabemaLech Poznan · overgang24.8.26
  • I. AmundsenMolde · overgang27.7.26
  • J. JezierskiSigma Olomouc · lån22.7.26
  • J. NorbyeRB Leipzig · lån30.3.26
  • C. PondyDauphine · overgang15.3.26
  • M. NilssonLandskrona BoIS · overgang5.2.26

Ut

  • O. ØhlenschlægerSamsunspor · overgang23.8.26
  • J. NorbyeRB Leipzig · retur fra lån18.8.26
  • A. AndresenHam-Kam · overgang5.8.26
  • R. SheinPortsmouth · overgang12.7.26
  • Eirik GranaasFC Porto · overgang30.6.26
  • Eirik GranaasGranaas Eirik · fri spiller29.6.26
  • P. MetcalfeHam-Kam · fri spiller3.4.26
  • E. SolbergRanheim · fri spiller16.3.26

Fredrikstad: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1903
StadionNye Fredrikstad Stadion
Kapasitet12 565
Underlagkunstgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering9. · 29 poeng

Fredrikstad: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Fredrikstad?

Hjemmebanen til Fredrikstad er Nye Fredrikstad Stadion i Fredrikstad, med plass til 12 565 tilskuere.

Hvilken plass har Fredrikstad på tabellen?

I Eliteserien ligger Fredrikstad på 9. plass, med 29 poeng på 23 kamper (8 seirer, 5 uavgjorte, 10 tap).

Når er neste kamp for Fredrikstad?

Det neste oppgjøret er Molde – Fredrikstad (Eliteserien), søn. 25.10. · 19:15.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Fredrikstad?

Forrige seriekamp, 17.10.26: Viking 3–2 Fredrikstad.

Hvem har scoret flest mål for Fredrikstad?

F. Holmé er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 3 mål.

Fredrikstad: tips, tabell og terminliste

Fredrikstad (Norge) spiller i disse turneringene denne sesongen: Eliteserien, NM-cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.