Eliteserien
Hjem › Lag › Lillestrom
Lillestrom

Lillestrom: tabellplass, kamper, resultater, statistikk

Norge · stiftet 1917 · Åråsen Stadion

Lillestrom: turneringer i 2026

Eliteserien6. plass, 36 poengNeste: Brann · søn. 25.10. · 17:00
Europa League31. plass, 1 poengNeste: Plzen · tor. 5.11. · 18:45
NM-cupenkvartfinale

Lillestrom: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Lillestrom–BrannEliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 17:00Start–Lillestrom
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45Lillestrom–Plzen
Europa League
søn. 8.11. · 17:00Lillestrom–Aalesund
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 19:15Sarpsborg 08 FF–Lillestrom
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Lillestrom: siste resultater

Form i serienVUTVV
22.10.26Lillestrom0–6Real Sociedad
Europa League
18.10.26Sandefjord0–2Lillestrom
Eliteserien
15.10.26Sparta Praha1–1Lillestrom
Europa League
11.10.26Lillestrom2–2Molde
Eliteserien
20.9.26Viking3–0Lillestrom
Eliteserien
17.9.26Lillestrom1–2Torreense
Europa League
12.9.26Lillestrom2–0Valerenga
Eliteserien
5.9.26Brann1–2Lillestrom
Eliteserien

Lillestrom: kamper og resultater denne sesongen

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Lillestrom–Brann
Eliteserien
søn. 1.11. · 17:00Start–Lillestrom
Eliteserien
tor. 5.11. · 18:45Lillestrom–Plzen
Europa League
søn. 8.11. · 17:00Lillestrom–Aalesund
Eliteserien
søn. 22.11. · 19:15Sarpsborg 08 FF–Lillestrom
Eliteserien
tor. 26.11. · 21:00Lyon–Lillestrom
Europa League
man. 30.11. · 19:00Lillestrom–Ham-Kam
Eliteserien
søn. 6.12. · 17:00Kristiansund BK–Lillestrom
Eliteserien
tor. 10.12. · 21:00Levski Sofia–Lillestrom
Europa League
søn. 13.12. · 17:00Lillestrom–Tromso
Eliteserien
tor. 21.1. · 18:45Lillestrom–Bournemouth
Europa League
tor. 28.1. · 21:00Celta Vigo–Lillestrom
Europa League
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Lillestrom0–6Real Sociedad
Europa League
18.10.26Sandefjord0–2Lillestrom
Eliteserien
15.10.26Sparta Praha1–1Lillestrom
Europa League
11.10.26Lillestrom2–2Molde
Eliteserien
20.9.26Viking3–0Lillestrom
Eliteserien
17.9.26Lillestrom1–2Torreense
Europa League
12.9.26Lillestrom2–0Valerenga
Eliteserien
5.9.26Brann1–2Lillestrom
Eliteserien
30.8.26Lillestrom1–4Fredrikstad
Eliteserien
27.8.26Lillestrom2–1Egnatia Rrogozhinë
Europa League
20.8.26Egnatia Rrogozhinë0–0Lillestrom
Europa League
15.8.26KFUM Oslo1–1Lillestrom
Eliteserien
9.8.26Lillestrom0–2Rosenborg
Eliteserien
31.7.26Bodo/Glimt4–0Lillestrom
Eliteserien
22.7.26Lillestrom1–2Viking
Eliteserien
18.7.26Lillestrom2–1KFUM Oslo
Eliteserien
11.7.26Fredrikstad0–2Lillestrom
Eliteserien
25.5.26Ham-Kam2–0Lillestrom
Eliteserien
20.5.26Lillestrom1–2Kristiansund BK
Eliteserien
16.5.26Lillestrom3–1Sandefjord
Eliteserien
10.5.26Rosenborg2–0Lillestrom
Eliteserien
3.5.26Lillestrom4–0Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
26.4.26Lillestrom0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
19.4.26Valerenga0–2Lillestrom
Eliteserien
15.4.26Tromso0–0Lillestrom
Eliteserien
11.4.26Lillestrom3–1Start
Eliteserien
6.4.26Molde0–1Lillestrom
Eliteserien
22.3.26Bodo/Glimt4–0Lillestrom
NM-cupen
15.3.26Aalesund1–3Lillestrom
Eliteserien
7.3.26Ham-Kam0–2Lillestrom
NM-cupen
24.9.25Sandnes ULF1–2Lillestrom
NM-cupen
27.8.25Hønefoss2–3Lillestrom
NM-cupen
13.8.25Lørenskog1–4Lillestrom
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Lillestrom: skader og fravær

Disse spillerne er ute i neste kamp.

  • C. Jebaraskade
  • E. B. Garnaskneskade

Lillestrom på tabellen – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
4Rosenborg2412-4-846:3140VVUVV
5Tromso2311-7-542:3140UUVTT
6Lillestrom2311-3-932:3136VUTVV
7Brann239-2-1240:3729TTVTT
8Valerenga248-5-1139:4629VVTUT

Lillestrom på tabellen – Europa League

#LagKMålP
29Celje32:71
30Hapoel Beer Sheva31:61
31Lillestrom32:91
32Lech Poznan31:91
33Plzen32:70

Lillestrom: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,7 / 1,5
Borte: scoret / sluppet inn1,1 / 1,2
Kamper uten baklengsmål7
Kamper uten scoring7

Kort

Gule kort37
Gule kort per kamp1,6
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-1-4-1 (19×) · 4-3-3 (2×) · 4-5-1 (2×)

Lillestrom: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
S. FossF139591062107,28
U. Yttergård JenssenF106350010107,19
VáA231900652412307,11
S. DrammehA1298321178006,98
T. Lehne OlsenA171176612915006,89
S. OttesenF16102501103006,87
F. ElkærF1510310372306,85
L. RangerF20168321238206,84
Y. IbrahimajM2217420281706,81
G. NyheimA22140042128506,79
F. OttossonM52960010006,79
M. KarlsbakkM151177401712206,77
L. AlperudM113171063006,77
E. KitolanoM128781041006,75
F. GulbrandsenA103932196206,73
R. GabrielsenF1816201042106,72
C. JebaraA113291021106,65
Kparobo ArierhiA112561093006,65
Y. PaintsilF178420140106,64
D. BassiA63400121006,53
H. MellandM51820022006,51
Markus WählerA1110000006,50
E. GarnåsF72910011016,30
S. KristiansenF86270011106,06
K. KrygårdM83470000105,84
H. WoxenM112540011305,81
G. NordhA5670033005,53
L. SvenningsenF11000000–

Spillerne er rangert etter karakter, som er snittet for sesongen i turneringen. Stallisten under har lenker til hver spillerside.

Lillestrom: stall

Keepere

1S. HagerupNasjonalitetNorgeAlder31 årHøyde190 cmVekt83 kg
12P. DahlbergNasjonalitetSverigeAlder26 årHøyde194 cmVekt84 kg
50L. BabicAlder17 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Lillestrom: overganger

Inn

  • F. OttossonIFK Goteborg · lån31.8.26
  • D. BassiBodo/Glimt · overgang28.8.26
  • H. MellandAalesund · overgang9.8.26
  • S. KristiansenSandefjord · overgang18.7.26
  • F. GulbrandsenMolde · fri spiller13.7.26
  • S. AkanjiSporting Lagos · overgang13.7.26
  • A. C. NtisoKongsvinger · retur fra lån5.7.26
  • L. SvenningsenTromsdalen Uil · retur fra lån29.6.26

Ut

  • H. WoxenSogndal · lån9.9.26
  • E. LuckyPogradeci · fri spiller30.8.26
  • J. KitolanoKristiansund BK · overgang24.8.26
  • K. ArierhiSogndal · lån10.8.26
  • L. SvenningsenSkeid · lån5.8.26
  • U. Yttergård JenssenRosenborg · retur fra lån21.7.26
  • A. C. NtisoKongsvinger · lån20.7.26
  • E. LuckyLucky Efe · fri spiller11.7.26

Lillestrom: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1917
StadionÅråsen Stadion
Kapasitet11 637
Underlagnaturgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering6. · 36 poeng

Lillestrom: ofte stilte spørsmål

Hva heter hjemmebanen til Lillestrom?

Hjemmebanen til Lillestrom er Åråsen Stadion i Kjeller, med plass til 11 637 tilskuere.

Hvilken plass har Lillestrom på tabellen?

I Eliteserien ligger Lillestrom på 6. plass, med 36 poeng på 23 kamper (11 seirer, 3 uavgjorte, 9 tap).

Når er neste kamp for Lillestrom?

Det neste oppgjøret er Lillestrom – Brann (Eliteserien), søn. 25.10. · 17:00.

Hva ble resultatet i forrige seriekamp for Lillestrom?

Forrige seriekamp, 18.10.26: Sandefjord 0–2 Lillestrom.

Hvem har scoret flest mål for Lillestrom?

T. Lehne Olsen er klubbens mestscorende spiller i turneringen med 8 mål.

Lillestrom: tips, tabell og terminliste

Lillestrom (Norge) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Eliteserien, Europa League, NM-cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Eliteserien finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Spill om penger er forbundet med risiko. Spill ansvarlig.