Eliteserien
🔍
Annonce⚽ Reklameplads · 728×90 — CPM
Hjem › Las Palmas
Las Palmas

Las Palmas

Spain · Segunda División
Grunnlagt1949
StadionEstadio de Gran Canaria
Kapasitet32.392
ManagerDiego Martínez

ℹ️ Om laget

Spain
Land
2026
Sesong
22
Lag

Las Palmas sitter på ellevte plass i Superligaen med ti poeng etter seks innløpte kamper, hvor de har samlet en jevn målgjennomstrømning på åtte innmål og åtte sluppet inn. Laget har tatt tre seire, ett uavgjort og tapt to, og har dermed en balanse mellom offensiv og defensiv styrke. Den siste rekken av resultater viser en svingende form: seier, tap, uavgjort, seier og deretter tap. Denne uforutsigbare trenden gjør at laget fortsatt kjemper om å klatre oppover tabellen, men de må finne stabilitet for å bryte den nåværende mønsteret. Med kun fire poeng igjen å hente i de kommende kampene, vil hvert poeng bli avgjørende for deres videre plassering.

🏟️ Laginformasjon

Grunnlagt1949
LandSpain
LigaSegunda División
StadionEstadio de Gran Canaria
Kapasitet32.392
ManagerDiego Martínez

📋 Tabell

#LagPWDLGDPoeng
1 Almeria 10802 1324
2 Castellón 10721 1423
3 Eibar 10712 922
4 Sporting Gijon 10613 219
5 Girona 10532 818
6 Mallorca 10532 718
7 Burgos 10523 317
8 Oviedo 10523 317
9 Granada CF 10523 317
10 Sabadell 10442 216
11 Eldense 10424 014
12 Tenerife 10343 -213
13 Valladolid 10334 112
14 Celta de Vigo II 10334 -112
15 Cordoba 10406 -512
16 Las Palmas 10325 -611
17 Leganes 10325 -911
18 FC Andorra 10316 -410
19 Real Sociedad II 10226 -78
20 Cadiz 10145 -27
21 AD Ceuta FC 10127 -135
22 Albacete 10019 -161

📊 Tabell — 2026

10
Kamper
3-2-5
V-U-T
1.30
Mål/kamp
1.90
Innslupne/kamp
3
Clean sheets
60%
Begge scorer

👥 Tropp (36)

Keepere
Forsvar
Midtbane
Angrep

⚽ Las Palmas — Kommende kamper

Las Palmas – Real Sociedad II 24. okt. 16:30
RSD Alcalá – Las Palmas 27. okt. 19:00
Oviedo – Las Palmas 02. nov. 15:15
Las Palmas – Eldense 08. nov. 17:30
Granada CF – Las Palmas 15. nov. 15:15
Sporting Gijon – Las Palmas 22. nov. 16:00
Las Palmas – FC Andorra 29. nov. 16:00
Cordoba – Las Palmas 06. des. 16:00
Las Palmas – Celta de Vigo II 13. des. 16:00
Sabadell – Las Palmas 20. des. 16:00
Las Palmas – Tenerife 03. jan. 16:00
Almeria – Las Palmas 10. jan. 16:00
Las Palmas – Girona 17. jan. 16:00
Real Sociedad II – Las Palmas 24. jan. 16:00
Las Palmas – Sporting Gijon 31. jan. 16:00
Castellón – Las Palmas 07. feb. 16:00
Las Palmas – Eibar 14. feb. 16:00
Celta de Vigo II – Las Palmas 21. feb. 16:00
Las Palmas – Sabadell 28. feb. 16:00
Las Palmas – Granada CF 07. mars 16:00
Albacete – Las Palmas 14. mars 16:00
Las Palmas – Oviedo 21. mars 16:00
Tenerife – Las Palmas 28. mars 15:00
Las Palmas – AD Ceuta FC 04. apr. 15:00
Las Palmas – Mallorca 11. apr. 15:00
Leganes – Las Palmas 18. apr. 15:00
Las Palmas – Cadiz 25. apr. 15:00
FC Andorra – Las Palmas 02. mai 15:00
Eldense – Las Palmas 09. mai 15:00
Las Palmas – Almeria 16. mai 15:00
Burgos – Las Palmas 23. mai 15:00
Las Palmas – Cordoba 30. mai 15:00
Valladolid – Las Palmas 06. juni 15:00

📅 Las Palmas — Siste resultater

Las Palmas – Castellón 0–3
Mallorca – Las Palmas 3–1
Las Palmas – Valladolid 2–2
Eibar – Las Palmas 3–2
Las Palmas – Burgos 1–2
Cadiz – Las Palmas 0–1
Las Palmas – Leganes 0–0
Girona – Las Palmas 5–2
AD Ceuta FC – Las Palmas 0–2
Las Palmas – Albacete 2–1
Annonce📊 Reklameplads · 728×90 — CPM